Sklep stacjonarny

Katowice, Stawowa 3

Sklep na jaki zasługują Katowice!

Katowice
ul. Stawowa 3

12:00 – 19:00

Poniedziałek – Sobota

JEDYNE TAKIE MIEJSCE W SERCU ŚLĄSKA!

Jeżeli szukasz asortymentu, niezbędnego do hodowli zwierząt egzotycznych takich jak ptaszniki, gady,  czy płazy to nasz sklep jest miejscem stworzonym dla Ciebie!

Posiadamy szeroką ofertę specjalistycznych podłoży, terrariów, akcesoriów, wystrojów do urządzenia zbiorników hodowlanych oraz oczywiście  BARDZO BOGATĄ OFERTĘ PTASZNIKÓW!

To wszystko zaledwie 2 minuty pieszej wycieczki z Galerii Katowickiej lub Supersamu!

Jesteśmy otwarci od poniedziałku do soboty w godzinach 12-19!

Sklep mieści się w bramie – w zlokalizowaniu nas na najbardziej ruchliwej ulicy w Katowicach z pewnością pomoże Ci restauracja Patio mieszcząca się przy naszym sklepie! 

mapa arachno

Historia powstania

Tak zwany przypadek…

Stacjonarny sklep był od zawsze moim marzeniem, jednakże w Rybniku – czyli moim rodzinnym mieście taka inicjatywa mogłaby się okazać niewypałem.

Ze względu na demografię miasta i stosunkowo niewielkie zainteresowanie tematem wśród młodych uznałem, że pozostanę na sprzedaży internetowej.

Pewnego dnia nagrywając jeden z odcinków na kanał moja dziewczyna Ola udostępniła na instagramie moje zdjęcie z przerobionym banerem, na którym widniało logo ARACHNOHOBBIA na jednym z najbardziej znanych obiektów w Katowicach – Skarbku. 

Ilość gratulacji, jakie napływały do mnie przez kilka kolejnych dni przez ten dość niewinny żart była na tyle duża, że powróciłem do tematu sklepu stacjonarnego – jednakże stawiłem na odważny krok i wybrałem KATOWICE.

W ciągu 3 dni powróciłem tu z wynalezionym przeze mnie w kilka chwil lokalem, który od pierwszej chwili wydawał się miejscem, które będzie świetnie nadawało się pod ten “projekt” (bardzo nie lubię tego słowa, ale niech tak zostanie).

Mój poziom ekscytacji po wyjściu z lokalu był na tyle wysoki, że w ciągu 10 minut oznajmiłem właścicielowi – BIERZEMY.

Tego samego dnia stworzyłem także logo, które widnieje po prawej stronie i dumnie reprezentuje rozwój oraz to wyjątkowe dla mnie miejsce.

Warto zaznaczyć, że nie miałem wtedy nawet podpisanej umowy, jednakże zdążyłem tego dnia zamówić praktycznie wszystkie wizytówki, kasetony oraz koszulki – uwierzcie, że byłem nie do zatrzymania…

logo

Galeria z remontu

Ten fragment chciałbym, abyście postrzegali przez pryzmat szczerej, ciężkiej i wytrwałej pracy jaką poświęciliśmy planowaniu, remontowaniu i wykańczaniu tego miejsca. Były to naprawdę długie godziny, które postrzegam aktualnie jako naprawdę karkołomne zadanie. 

Na szczególe wyróżnienie zasługuje tu postać mojego taty – niegdyś niezbyt przychylny mojej pasji, a w tym okresie osoba, która dała z siebie 110%,  aby pomóc mi się realizować i rozwijać. Za to z tego miejsca naprawdę Ci dziękuje tato.

Wszystko fajnie, ale do planowanego otwarcia zostały 3 tygodnie – bierzemy narzędzia i spędzamy drugi miesiąc wakacji TU!

Film z całego remontu dostępny pod linkiem : 

Otwarcie sklepu

Otwarcie było zaplanowane na 27.08.2023r. – tak też się stało, wszystko zagrało co do minuty.

Tego dnia sąsiedzi z lokalów obok niedowierzani – kolejka przez całą bramę na ulicy Stawowej w Katowicach – tego jeszcze nie było!

Oprócz świetnej atmosfery towarzyszyło nam kilku wyjątkowych gości – między innymi Wojtek z kanału VenomousArt – prywatnie mój bardzo dobry znajomy.

Plac przyozdabiały sportowe samochody – Porsche 718 BOXTER, Mercedes S63 AMG, Toyota Yaris GR, czy wszystkim dobrze znany (już nie taki sportowy) ARACHNOBOLID z logo ARACHNOHOBBIA na masce!

Tego dnia przewinęło się tu blisko 300 osób, co dla mnie jest ogromnym wyróżnieniem, tym bardziej zważając na fakt, że część osób przejechało kawał Polski, aby się tu znaleźć.

Dziękuje Wam za możliwość rozwoju i zaufanie.